Informace k adopci:

Pokud jste si vybrali pejska do adopce právě od nás, prosíme, přečtěte si pozorně jeho celý popis, kde je také popsáno, jak v případě zájmu o pejska postupovat. PROSÍME, NEVOLEJTE NÁM. Z časových a pracovních důvodů nestíháme přijímat hovory. 


U našich svěřenců trváme na tom, aby nový páníčci pejska u nás navštívili min. 3x :) - neděláme výjimky.

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat nebo si otázky připravte na návštěvu u pejska.

Snažíme se Vám na návštěvě říct všechny informace o pejskovi, které víme - ty dobré, i ty špatné.


JAK POSTUPOVAT:

Jako první krok je nutné napsat e-mail. Na emailovou adresu info@hafanof.cz napište co nejvíce informací o sobě a domácnosti, ve které bude pejsek přebývat. Popište svou rodinu, kolik má členů, případně další blízké osoby, které budou s adoptovaným svěřencem v kontaktu, budou ho venčit, apod. Dále jestli bydlíte v bytě nebo domku, kde bude přebývat náš svěřenec, kolik času trávíte v práci a kolik volného času věnujete pejskovi. Popište běžný chod Vaší domácnosti. Určitě nás budou zajímat Vaše zkušenosti se psy. Případně jaké aktivity plánujete s pejskem do budoucna. Prostě napište cokoliv o Vás, co Vás napadne a může pro nás být důležitá informace.

JAK VYBÍRÁME NOVÉ MAJITELE:

Nové majitelé vybíráme dle popisu v emailu a osobních domluvených schůzek. Vybíráme k našemu svěřenci takového majitele, který se k němu na 100% hodí. Chceme pro naše svěřence jen to nejlepší a nechceme, aby byli v takovém prostředí, odkud jsme je zachránili. Děláme pro naše svěřence maximum, a to stejné očekáváme i od nových majitelů.

Chceme rodinu, která pejska bude milovat a ukazovat mu svět lepším. Majitelé zveme dle pořadí, v jakém se ozývají. Na osobní schůzky vybíráme 3 nejvhodnější zájemce, mezi kterými vybereme ten Nej domov. Pokud se návštěvy nevydaří, bereme další zájemce na osobní návštěvy. :) Na emaily odpovídáme jen tak rychle, jak můžeme. Pokud Vás nevybereme jako vhodné zájemce, prosíme, nezlobte se na nás. Určitě na Vás někde čeká ten pravý pejsek právě pro Vás!

JAK PROBÍHÁ ADOPCE?

Pokud Vás vybereme jako vhodného zájemce, budeme se domlouvat na osobní návštěvě pejska. Jedna návštěva je nezávazná, kde se seznámíte s naším svěřencem. Pokud Vás vybereme jako vhodného páníčka, těch návštěv je potřeba dohromady alespoň 3, aby si pejsek zvykl na Vás a Vy na pejska. Dočasná teta Vám nabídne vhodné termíny, kdy má časové volno mimo práci a je na Vás, jak se s dočasnou tetou domluvíte. 

Pokud máte jiné zvířata nebo děti, vyžadujeme, abyste jej na druhé návštěvě s naším svěřencem seznámili. 

URČITĚ SI HNED PRVNÍ SCHŮZKU NEODVEZETE SVĚŘENCE DOMŮ!

Pokud vše dopadne dobře, můžeme jednat o adopci.
Nejprve je potřeba podepsat adopční smlouvu, kde budete souhlasit s našimi podmínky adopce. Prosíme zájemce, aby si smlouvu řádně přečetli!
Po podepsání adopční smlouvy je potřeba zaplatit adopční poplatek ve výši 2500,- Kč, pro starší psy nad 11 let je stanoven adopční poplatek 1500,- Kč., u štěňat 3500,- Kč (do adopce odchází s balíčkem do začátku).

Svěřenci odchází do adopce očkováni, odčerveni, čipováni, kastrováni. S sebou domů dostanou i menší balíček do začátku.

Adoptovat psa může jedině osoba starší 18ti let. K adopci potřebujete občanský průkaz. 

PROSÍME! Pokud si domluvíte termín návštěvy, bereme ho jako závazný. Pokud se nemůžete dostavit, dejte to vědět několik dnů dopředu a neblokujte tím volný čas dočasné tety, nebo termín pro jiné zájemce! Není výjimkou, kdy se zájemci nedostaví a my na ně čekáme celý den!

DŮLEŽITÉ INFO:

  • Kontaktujte nás přes email: info@hafanof.cz
  • Psa zásadně nikam nevozíme! Pokud nesplníte naše podmínky adopce, nejste pro nás vhodným majitelem
  • Adopci nesjednáváme přes třetí osobu. Jednáme jen s tím, kdo bude majitelem.
  • Pejska nelze rezervovat dopředu. To jen v případě, pokud se takto dohodneme již po návštěvách, než pro pejska doma připravíte vše důležité pro jeho život.

JE POTŘEBA ALE POČÍTAT S TÍM, ŽE PEJSEK SE V NOVÉM DOMOVĚ MŮŽE NĚJAKÝ ČAS CHOVAT JINAK U VÁS, NEŽ U NÁS. A TO TŘEBA Z DŮVODU NOVÉHO PROSTŘEDÍ, NA KTERÉ SI PES MUSÍ ZVYKNOUT.

Důrazně doporučujeme, aby minimálně měsíc po osvojení psa, jste ho nenechali bez dozoru s dětmi (zejména pod 15 let věku), nevystavovali ho extrémním situacím (nadměrná únava, hluk, nezvyklé prostředí atd..).


K adopci potřebujete:

  1. občanský průkaz a být plnoletý
  2. v případě adopce štěněte budete podepisovat souhlas s budoucím provedením kastrace
  3. být přímým budoucím adoptivním páníčkem
  4. zaplatit adopční poplatek, který je uveden u popisu pejska
  5. vybavení pro pejskaNAŠE AKTUÁLNÍ NABÍDKA PSŮ K ADOPCI ZDE NA PESWEBU: