JAK MI ADOPCE ZMĚNILA ŽIVOT - ČÁST 10.

28.06.2023

Jeden z mála případů, kdy se k nám pejsci do azylu nedostali z důvodu, že by je někdo týral, nebo se o ně někdo nestaral; ale protože život nadělil špatný osud rodině a jinak to nešlo. Přišli k nám proto, aby se měli v životě lépe, protože rodina už jim tolik bohužel nabídnout nemohla, i když by hrozně chtěla. A ne, nebyla to žádná výmluva, jak to tak bývá, ale při tragédii je přednější rodina!  

PŘÍBĚH DESÁTÝ - Schelby a Čiko

Dostala jsem zprávu od jiného spolku, zda nemůžeme přijmout 2 staffbully, kteří potřebují co nejdříve umístit a jen spolu, protože jsou na sebe zvyklí. Jelikož je bullů hodně a nikdo je moc nechce přijímat, tak nemohli najít umístění. My byli taky plní, ale švagrová říkala, že přesně tihle pejsci byli jejím životním snem a že nám nabídne dočasnou péči, než najdou trvalý domov.


Zasáhla rodinná tragedie

Šedivý (Modří) staffbulové, Čiko a Schelby, u nás pracovním jménem modrásci k nám přišli z kompletní rodiny, kde měli první i poslední. Bohužel přišla tragédie a stala se z nich rodina nekompletní. Zemřela v rodině maminka dvou malých holčiček, kdy nejmenší měla pouhé 4 měsíce.

Otec holčiček zůstal po tragédii na mateřské, bez práce a za pár korun z rodičovského příspěvku. Z toho všeho se musel postarat o holčičky a všechno ostatní muselo jít stranou. I když nechtěl, nic jiného nezbývalo.


Hledání společného domova

Přijmutí modrásků do našeho azylu byla záchrana a šance na lepší život. Z takové rodinné tragédie se rodina nevzpamatuje za pár měsíců. Rodina musela řešit úplně jiné problémy a rodinně překážky. Při předávání modrásků k nám do azylu nastala atmosféra smutku, kdy jsme všichni brečeli a loučení bylo s bývalou rodinou velké.

Byla to neuvěřitelná dvojka, hrozně hodná a vděčná. Úplně bezproblémoví a vychovaní. Spinkali s dočaskou v posteli. :)

Podmínkou od bývalé rodiny bylo, aby nadále zůstali spolu a nikdo je nerozděloval. To jsme dodrželi, a proto byl problém jim najít nový domov, protože je každý chtěl adoptovat samostatně, ale to jsme zakázali. 🙂

Měli jsme domluvených tolik návštěv s potencionálními zájemci, ale ani jeden nepřijel. Buďto se absolutně neozvali a čekali jsme na ně doma zbytečně, nebo napsali pár minut/hodin před návštěvou s hloupou výmluvou. 

Modrásci v nové rodině

Nakonec se poštěstilo a našla se úplně skvělá nová rodina, s kterou je kupa srandy. Jsou za modrásky hrozně vděční a nová rodina je tak skvělá, že se s nimi stále setkáváme. :) Jsme v kontaktu i s bývalou rodinou, kterou informujeme o to, jak se modrásci mají 🙂

Další rodině absolutně adopce změnila život, protože nikdo z jejich rodiny nečekal, že si adoptují rovnou dva psy. Každý z nich je úplně jiný a jejich domov ožil.
Tohle je pro nás jedna z nejlepších a srdečních adopcí a moc děkujeme novým páníčkům, že dali modráscům novou šanci na úžasný život!


Pokračování příště...


NEKUPUJ, ADOPTUJ! CHLUPÁČ TI TO MILIONKRÁT VRÁTÍ