Ve zkratce o nás

08.11.2022

 Někteří nás znáte už od samého začátku, někteří jsou nově příchozí a neznají naší činnost.
Každý den máme několik hovorů, kdy si nás lidé pletou s městským útulkem. Nejsme městský útulek, nepřijímáme brigádníky a nemáme všechny pesany na jednom místě.
Jsme malé soukromé depozitum, kde se staráme hlavně o ty nemocné a týrané. Není to naše práce, za kterou dostaneme zaplaceno. Naše starost o svěřence v depozitu je čistě dobrovolná a nemáme z toho žádnou odměnu. Děláme to ve svém volném čase, mimo naší práci co nás živí a občas je to docela náročné. Každá naše dočasná teta se nachází někde jinde, a každá má nějakého našeho svěřence. Máme hlavní azyl, kde se odehrávají nějaké akce, přednášky atd... ale neznamená to, že se všichni pesani nachází právě na tomto místě. Pro nás je prioritou mít pesany v teple a v obklopení rodiny a ne v kotcích, když nemusíme. V hlavním azylu máme hlavně venkovní kotce
Práce v azylu není jen o tom, psa nakrmit a vyvenčit. Je to i o tom, získat si důvěru našeho svěřence, který zažil v minulosti jen samé špatné věci, je potřeba ho naučit alespoň nějaké základy chování a poslušnosti. U nemocných psů, jako je např. Máňa je potřeba věnovat spousta času denně třeba vymačkávání močáku nebo rehabilitaci doma.
Taková práce je pro nás posláním, nemůže ji dělat každý. Je to náročné, jak jsme již psali. Nyní se po mateřské vracíme zpět do práce a bude to ještě náročnější. O to víc nás poté mrzí, když se lidé chovají neohleduplně a nechutně.
A zase o to víc nás hrozně zahřeje u srdíčka, když v balíčku pro naše svěřence přistane čokoláda, čaj nebo cokoliv pro naše dočasky. Ani nevíte, jak moc je to poté srdeční záležitost, a jak to nás a kolegy potěší
Děkujeme všem, kteří nás podporují, kteří nám pomáhají a kteří nás navštěvují. Děkujeme naším kamarádům, kolegům a všem, kteří jsou součástí našeho azylu.
Děkujeme všem, kteří s námi spolupracují a bez kterých by azyl nemohl fungovat