JAK MI ADOPCE ZMĚNILA ŽIVOT - ČÁST 4.

08.11.2022

Andy je 5 let starý kříženec labradora a ohaře. Akční pes milující děti, lidi i jiné pesany. Bohužel i přesto jaký je to bombarďák, jeho život nebyl úplně procházka růžovou zahradou...

PŘÍBĚH ČTVRTÝ - ANDY

Než se Andy dostal do našeho depozita, byl dvakrát vrácen do záchytného kotce. Původně byl Andy nalezenec, kterého si ze záchytného kotce adoptovala rodina. Láska v nové rodině nejspíš dlouho nevydržela, a tak Andyho vrátili zpátky. Po několika měsících byl znovu adoptován manželským párem. Po rozvodu si Andyho jeho panička odmítla vzít s sebou do nového domova. Odstěhovala se a pejska vrátila do záchytného kotce.

Hledání domova a stěhování z místa na místo

O Andyho nebyl zájem, tak jsme obdrželi žádost o jeho přijetí ze záchytného kotce k nám.

Jelikož naše depozitum bylo zrovna v té chvíli přeplněné, odešel do přechodné dočasky, která mu ale také dlouho nevydržela. Byl tady pokousán psy, musel podstoupit ošetření v narkóze, a také se ze dne na den opět odstěhovat jinam, k jiným lidem.

My bohužel stále neměli místo, ale díky bohu se ozvala kamarádka, která měla od nás adoptovaného pejska, a ta si Andyho vzala k sobě na přechodnou dobu.

Andy byl odvezen z jižních Čech do Prahy, kde o něj pečovala dočasná teta Janča. U Janči byl pár týdnů, doléčoval se tady z onoho pokousání. Bohužel to nebylo vůbec jednoduché, protože léčení ran nepostupovalo tak, jak mělo.

Po několika týdnech se nám konečně uvolnilo místo, Andy se přestěhoval do depozitu a jeho léčba tu pak byla úspěšně dokončena. Šlo už jen o pár kosmetických vad, které jsme dali dohromady a po vyléčení ještě prošel kompletní kastrací.

Andy si tu poležel pár měsíců, ale díky tomu přišel o několik zájemců, kteří nechtěli na doléčení čekat. Ale v té chvíli to jinak nešlo, léčbu u nás musel prostě dokončit, a to v klidu!


Správný rošťák se vším všudy

Andymu se po pár dalších týdnech udělalo lépe a také začal dělat vylomeniny. Nějaké škody za desítky tisíc na domě komentovat nebudu, dodnes na něj vzpomínám :).

Ale jednoho večera při sekání trávy za bránou se Andy rozhodl, že proskočí mini oknem, kudy by se nedostala ani myš, a vydá se na procházku za námi cestou, kudy jsme šli asi před hodinou s jiným pesanem...

Andyho naštěstí do auta odchytil hodný strejda z vesnice, který ho odvezl do městského útulku, aby se mu nic nestalo. Městská policie nám bohužel tvrdila, že se v ten den žádný příjem nekonal, a tak jsme celou noc Andyho hledali, protože jsme počítali s tím, že Andy v útulku prostě není. Dodnes nechápu, jak se tohle mohlo stát a proč nám tvrdili, že útulek žádný příjem v tento den neměl.

Ráno jsem volala kamarádce z útulku celá ubrečená, zda neví něco o Andym a zda náhodou není u nich v útulku. Udělala nám tu největší radost, když nám řekla, že Andy je v bezpečí u nich a přijali ho asi 20 minut po tom, co utekl. Andy se dostal zpátky k nám a my Nikče děkujeme, že nám informace o nálezu předala.

Andy byl hrozný dobrodruh a nuda s ním rozhodně nebyla... :) Naše kolegyně Verča s ním dokonce absolvovala výcvik u skvělého českého trenéra Františka Šusty, na jeho skvělém kozokempu, kde mu to opravdu ohromně šlo.

Nový domov a nový život

Bohužel v tu dobu o Andyho neměl nikdo zájem, lidé si ho brali na procházky a výlety, ale adopce se žádná neklubala.

Až jednoho dne se ozvala úžasná rodina, která přijela i se svojí fenkou Collete a vzali si Andyho na procházku. Z procházky se stala adopce a dnes je to už pomalu rok, co Andy bydlí v novém domově.

Je z něho Pražák a užívá si krásné výlety s rodinkou. Konečně našel to, co potřeboval a hledal. Rodina mu dává vše, co mu na očích vidí a my jim opravdu moc děkujeme, jak boží domov mu nabídli a dali. Nedávno s námi fotil charitativní kalendář s herci, a je opravdu neskutečné, jakou změnou k lepšímu prošel.

Prostě NEKUPUJ, ale ADOPTUJ! Protože jen takhle můžeš zachránit život nevinnému stvoření.